Atmosferos organizacijoje ištyrimas

Kiekviena organizacija turi savo kultūrą, tradicijas, įprastus vidinės komunikacijos būdus, nusistovėjusius santykius tarp darbuotojų ir tarp padalinių. Kartais visi šie nelengvai apčiuopiami dalykai, pavadinkime juos atmosfera organizacijoje, puikiai dera su organizacijos tikslais, tačiau būna ir labai priešingai. Siekdamos būti sėkmingomis, organizacijos privalo gerai išstudijuoti jose tvyrančią atmosferą, bei, esant reikalui, ją koreguoti.

Dažnoje organizacijoje yra toksiškų darbuotojų. Kaip taisyklė, tokie darbuotojai būna stipriai palypėję į viršų organizacijos hierarchijos laiptais, įgyję nepakeičiamųjų statusą, gerai užsimaskavę. Didelę įtaką organizacijoje turintys toksiški darbuotojai – tai tarsi piktybinis navikas žmogaus kūne. Norėdama klestėti, organizacija privalo toksiškus darbuotojus identifikuoti, pasverti jų generuojamą vertę bei generuojamą žalą ir priimti geriausius organizacijai sprendimus. Iš principo galimi trys sprendimai: toksiško darbuotojo pašalinimas, toksiško darbuotojo įtakos apribojimas arba priėmimas esamos situacijos jos nekeičiant bei susitaikant su visomis pasekmėmis.

Atmosferos organizacijoje ištyrimo ir gerinimo siūlymų teikimo kaina sutartinė. Veikimo metodai parenkami atsižvelgiant į organizacijos specifiką.